Banyo Kaplamasında Kullanılan 6 Farklı Malzeme


Banyo Kaplama

kaplama seçenekleri banyolar için kaplama, boya, fayans, duvar kağıdı ve daha fazlasını içerebilir; bu nedenle, uygun banyo kaplamasının seçilmesi, önce analiz etmeniz gereken çeşitli faktörlerin dikkate alınmasını gerektirir.

Fayans, banyolar için hala en popüler malzeme olsa da, bu sektörde satın alınabilecek çeşitliliği genişletmek için son yıllarda birçok yeni ürün piyasaya sürülmüştür. Bu kılavuz size kullanılabilecek çeşitli malzemeler hakkında bilgi sağlayacaktır. banyo kaplaması.

Fayanslar nemli ortamlar için mükemmel bir seçimdir ve bu gün ve çağda bir banyoyu kaplamak için en uygun malzeme olmaya devam etmektedir. Uzun ömürlü ve su geçirmezdirler ve periyodik temizlikte bile banyoyu hijyenik bir durumda tutarlar. Bugün, her biri benzersiz bir renk ve boyut kombinasyonuna sahip çok çeşitli karolar mevcuttur. Banyo kaplaması için DIY döşeme projeleri, iç tasarım vizyonlarınızı gerçeğe dönüştürmenin basit bir yoludur.

Seçebileceğiniz kaplamalardan biri tadelakt duvardır. doğal görünümlü seçenekler. Toz mermer, su ve kireç kullanılarak inşa edilmiştir. Malzeme, her biri hem göze hitap eden hem de belirli bir banyo ekipmanı için ideal bir tamamlayıcı olan çeşitli renklerde sunulur. Banyonuza hamam varmış görüntüsü verecektir.

PVC kaplama oldukça çok yönlüdür ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli tasarımlarda gelir. Parlak ve ahşabı andıran bir görünüme sahiptir ve bu malzemelerin çoğunu çoğaltabildiği için daha maliyetli malzemelerin yerini almak için çok uygun bir çözümdür.

Bazı kolay uygulanabilen kaplamalar tadelakt ile karşılaştırılabilir olsa bile, geleneksel olan hala özel tekniklerin bilgisini gerektirir. Bu nedenle, bu görev için bir uzmanın hizmetlerini kullanmanız şiddetle tavsiye edilir.

Banyo kaplamanızda mumlu beton kullanımı hem lüks hem de çağdaş bir atmosfer yaratır. Ancak bu malzemenin uzun ömürlü olabilmesinin tek yolunun kusursuz uygulanmasından geçtiğini unutmayın. Bu olmazsa, kaplama su geçirmez olmayacak ve paslanmaz olmayacaktır. Bu tür işler için kalifiye bir uzmandan yardım almalısınız.

Duş, küvet veya lavaboya paralel duvarlar boyanabilir. Bu seçeneği seçerseniz, yüksek kaliteli hava koşullarına dayanıklı boya kullanmalısınız. Bununla birlikte, makul bir maliyetle boya almak mümkündür. Boyanın en önemli faydalarından biri, duvara hızla yerleştirilip banyonuza anında taze bir hava ve canlılık katabilmesidir.

Ayrıca, düzenli olarak temizlemeniz gerektiğinden bakımı çok kolaydır. Tarz konusunda fikrinizi değiştirirseniz, duvarların tonunu kolayca değiştirebilirsiniz.

Duvar kağıdının çok fazla nem alan bir odada kullanılabileceğini öğrenince şaşırabilirsiniz, ancak artık tam da böyle bir uygulama için özel çözümler mevcut. Otantik bir atmosfer yaratmak için basit ve hızlı bir yöntemdir. En önemli dezavantajı, uygulamaya koymanın oldukça zor olabilmesidir.

Sabırlı ve titiz olmanız veya durumu bir profesyonelin halletmesine izin vermeniz gerekir. Duvar kağıdı ve ahşap mobilyalar sayesinde fotoğraftan tropik bir bölgede olma hissi elde edilebilir.

Çözüm

Banyo kaplamasında kullanıma uygun çeşitli malzemelerin faydalarını artık daha iyi anlıyorsunuz. Böylece, hemen şimdi banyo kaplamanızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz!


Kaynak : https://articleify.com/bathroom-cladding/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir