Booking.com artık Mısır Lirası’nı desteklemiyor


Konaklama rezervasyonları ve diğer seyahat ürünleri için Hollandalı bir çevrimiçi seyahat acentesi olan Booking.com Çarşamba günü, 22 Eylül Perşembe gününden itibaren Mısır poundunu desteklemeyi durdurduğunu duyurdu.

Bu duyuru, web sitesi kullanıcılarının artık rezervasyonları için Mısır para birimini kullanamayacakları anlamına geliyor.

Şirket, kararı para birimi dalgalanmalarına bağladı ve para birimi dalgalanmalarının müşterinin ödüllerini ve cüzdan deneyimini etkilememesini sağlamak olduğunu belirtti.

Şirket, Mısır para birimini uygulayan kullanıcılar için cüzdan para birimini ve bakiyelerini, her dönüşüm sırasındaki döviz kurunu kullanarak dolara (USD) çevirecek.

bu Mısır poundu Uzmanların Merkez Bankası’nın para birimini dolar başına 21-22 LE arasında değişen seviyelere ulaşana kadar kademeli olarak düşürmeye devam edeceğine dair beklentilerin ortasında, son haftalarda hızlanan bir düşüşe tanık oldu. Bu, Mısır’ın yeni bir kredi almak için yakın bir anlaşma imzalamaya çalıştığı Uluslararası Para Fonu’nun gerektirdiği döviz kurunun esnekliğini sağlamak içindir.

Uluslararası Para Fonu’nun Orta Doğu ve Orta Asya Departmanı direktörü Jihad Azour, daha önce Mısır ile yeni fon elde etmek için müzakerelerin devam ettiğini ve işlerin belirlenen programa göre ilerlediğini söyledi.

Başbakan Mostafa Madbouli daha önce Mısır hükümetinin Uluslararası Para Fonu ile yeni bir fon için görüşmelerin son aşamasında olduğunu söyledi.

Temmuz ayında Maliye Bakanı Mohamed Maait, Mısır’ın yeni bir genişletilmiş fon tesisi üzerinden IMF ile kalan fark noktalarını üzerinde çalıştığını söyledi.

Maait, Al-Arabiya’ya IMF ile görüşmelerin devam ettiğini ve “çok, çok iyi ilerleme” kaydettiklerini doğruladı ve kredinin değerinin henüz belirlenmediğini kaydetti.

Booking.com artık Mısır Lirası'nı desteklemiyor


Kaynak : https://radarr.africa/booking-com-no-longer-supports-egyptian-pound/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=booking-com-no-longer-supports-egyptian-pound

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir