Çin, Seçili Ülkelere Yönelik Pilot Turlara Devam Edecek


20 Ocak 2023’te Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çinli seyahat acentelerinin ve çevrimiçi tur operatörlerinin pilot giden grup turları sunmaya yeniden başlayacağını duyurdu.

Bakanlık bildirisine göre, 6 Şubat 2023’ten itibaren Çin seyahat acenteleri Çin vatandaşları için 20 ülkeye – Tayland, Endonezya, Kamboçya, Maldivler, Sri Lanka, Filipinler, Malezya, Singapur, Laos, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Kenya, Güney Afrika, Rusya, İsviçre, Macaristan, Yeni Zelanda, Fiji, Küba ve Arjantin.

Bildiride ayrıca seyahat şirketlerinin yolculara havayolu ve otel paketleri sağlamasına izin verileceği belirtildi.

Bakanlığa göre karar, COVID-19 kontrol önlemleri ve sosyoekonomik büyüme ile ilgili faktörlere dayanıyor ve ülkenin en büyük COVID-19 mekanizması olan Danıştay’ın Ortak Önleme ve Kontrol Mekanizmasının dışişleri panelinin talebi üzerine alındı. yönetim görev gücü.

Bildiri, turizm sektörünü iyi durumda tutmak amacıyla ticari faaliyetlerin gözetimini iyileştirmeyi vaat ediyor. Seyahat organizasyonları, her seyahatin ayrıntılarını uygun platformlarda açıklamalı ve belirtilen zaman çerçevesi dışında veya listelenmemiş yerlere tur planlamaktan kaçınmalıdır. Yerel makamlardan, “makul olmayan şekilde ucuz fiyatlı” turlar gibi yasa dışı faaliyetlere ilişkin denetimlerini artırmaları isteniyor.

Bildirim, COVID-19 önlemleriyle ilgili olarak, yetkililerin tur operatörlerini hem Çin’de hem de yurtdışında yürürlükte olan düzenlemelere sıkı sıkıya uymaları konusunda bilgilendirmesi gerektiğini belirtiyor. Uçağa binmeden önce yolculardan “enfekte olmadıklarından emin olmaları” istenecek. Ayrıca “kendi güvenliklerine ve sağlıklarına dikkat etmeleri, seyahat ederken yerel COVID-19 kurallarına uymaları ve döndüklerinde salgın önleme yönergelerini takip etmeleri” istenecek.

Yurtdışı turizm destinasyonlarına sevindirici haber
Haber, neredeyse üç yıldır uygulanan katı karantinalar ve seyahat kısıtlamaları altında mücadele eden birçok Çinli ve uluslararası işletme tarafından iyi karşılandı. Son zamanlarda uluslararası seyahatin toparlanmasının ardından, birçok ülke Çinli ziyaretçilere sıcak bir karşılama yaptı.

Çarşamba günü Maldivler, 2020’den bu yana ilk Çinli ziyaretçileri karşılamak için renkli bir tören düzenledi. Çin’den gelen yolcular, Tayland’daki bir havaalanında başbakan yardımcısı ve diğer hükümet temsilcileri tarafından karşılandı ve onlara çelenk ve sağlık paketleri de verildi.

Analistler, giden grup turlarının yeniden başlamasına yönelik pilot programın, yaklaşık üç yıldır seyahat ve sınır kısıtlamalarını askıya almasının ardından Çin için önemli bir başarı olduğunu kaydetti. Hareket, ülke COVID-19 yönetimi ve müdahalesinde yeni bir aşamaya girerken, Pekin’in pandemi önleme önlemlerine olan güveninin arttığını gösteriyor.

2023’te giden turizm endüstrisinin olası toparlanması
Birkaç çevrimiçi seyahat acentesi, giden seyahatte önemli bir canlanma gözlemledi. Çin’in COVID-19 politikasındaki ani U dönüşünün ardından, çevrimiçi seyahat rezervasyonları hızla arttı. Örneğin, 2023 Bahar Şenliği döneminde, Fliggy’deki (Alibaba’nın seyahat hizmetleri platformu) rezervasyonları 33 ülke ve bölgeye giden seyahat hizmetleri için dört katına çıktı ve Tayland, Maldivler ve Yeni Zelanda’ya yapılan rezervasyonlar öncekine göre 10 kattan fazla arttı. yıl.

Çin’de tanınmış bir seyahat hizmetleri sağlayıcısı olan Trip.com’dan alınan veriler, duyurudan yalnızca 30 dakika sonra şirketin uluslararası oteller ve uçak biletleri için arama motorunda yapılan arama hacminin üç yılın en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koydu.

27 Aralık 2022 sabahı gidiş-dönüş uçak bileti sipariş sayısı ise bir önceki güne göre yüzde 254 arttı. Arama sırasında Singapur, Japonya, Tayland ve Kore Cumhuriyeti en popüler seyahat destinasyonları arasındaydı.

2023 şimdiden turizm sektörü için umut verici bir yıl olacak gibi görünüyor.

Dan haberler Çin brifingi


Kaynak : https://radarr.africa/china-to-resume-pilot-outbound-tours-to-selected-countries/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=china-to-resume-pilot-outbound-tours-to-selected-countries

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir