Faslı agritech Sand to Green, operasyonel gelişimini hızlandırmak için 1 milyon dolar topladı


Fas merkezli agritech Sand-to-Green, Norveç Katapult ve pre-Seed fonu Catalyst’ten 1 milyon dolarlık bir Seed fonu topladı.

2021 yılında Benjamin Rombaut tarafından kurulan Sand to Green, çölleşme, arazi bozulması ve gıda güvenliği sorunlarına uzun vadeli bir çözüm sunuyor.

Sand to Green’in CEO’su Benjamin Rombaut’a göre, bu fonun amacı, kuru bölgelerde yüzlerce hektarlık plantasyonun konuşlandırılması olan bir sonraki aşamaya hazırlanırken Sand to Green’in operasyonel ve yürütme becerilerini yeniden teyit etmektir.

Bu 1 milyon dolarlık başlangıç ​​finansmanı aynı zamanda farklı İş Meleklerinin ve iki VC fonunun, özellikle Norveç Katapult ve ön tohum fonu Catalyst’in Sand to Green sermayesine katılımına işaret ediyor.

İki fon, Fas ve Afrika projelerinin büyük ölçekli konuşlandırılmasına hazırlanmak için Sand to Green’in operasyonel gelişimini hızlandırmayı amaçlıyor.

Bunu başarmak için, “birçok avantajı olan bu amaca yönelik kültürleşme çalışmalarını yoğunlaştırmalıyız: çölde büyümek karbonu yakalar, toprağı gübreler, biyoçeşitlilik için yaşam alanları yaratır, ormansızlaşmaya karşı savaşır, yerel toplulukları dengede tutar, her şey önümüzde duran muazzam gıda zorluklarını karşılamak için yegane büyük ölçekli ekolojik seçeneklerden biri.”

Catalyst Fund’da Venture Building Başkanı ve Baş Venture Ortağı Maxime Bayen’e göre Sand to Green tarafından ortaya konulan plan, tarımsal ve teknolojik yaklaşımında yalnızca iddialı değil, aynı zamanda son derece yenilikçi.

“Bu tür bir çözümün Fas ve Afrika’nın büyük ölçekli, sürdürülebilir, sağlıklı ve ölçülü tarıma gerçek bir geçiş yapmasına yardımcı olabileceğinden eminiz. Catalyst Fund’ın amacı, Afrika’da iklim değişikliğine uyum sağlamak için çalışan yenilikçi girişimcileri finanse etmek ve desteklemektir” dedi.


Kaynak : https://radarr.africa/moroccan-agritech-sand-to-green-raises-1-million-to-expedite-its-operational-development/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=moroccan-agritech-sand-to-green-raises-1-million-to-expedite-its-operational-development

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir