Google, bulut oyun hizmeti Stadia’yı Ocak 2023’te kapatacak


Google, bulut oyun hizmeti Stadia’yı lansmanından üç yıldan kısa bir süre sonra kapatıyor.

Teknoloji devine göre, kullanıcılar 18 Ocak 2023’e kadar oyunlarına erişebilecek ve Google Store üzerinden yapılan tüm donanım satın alımları iade edilecek.

Stadia, Google’ın oyun alanındaki agresif genişlemesinin bir parçası olarak Kasım 2019’da piyasaya sürüldü. Ancak Perşembe günü şirket söz konusu “Stadia akış hizmetimizi sona erdirmeye başlamak için zor bir karar vermişti.”

Google, Stadia’nın “beklediğimiz kullanıcılar tarafından ilgi görmediğini” söyledi.

Google, Stadia’ya güç veren teknoloji için hala fırsatlar gördüğünü ve bunu şirketinin Google Play ve YouTube gibi diğer sektörlerine uygulayacağını söyledi.

AYRICA OKUYUN: Netflix, video oyunları oluşturmak için ilk dahili stüdyoyu oluşturur

Sorun belirtileri köpürüyordu. Google’ın geçen yıl kapandığını söyledi dahili Stadia oyun stüdyosu, oyun yapımcılarının “platform teknolojimizden yararlanmasına ve oyunları doğrudan oyuncularına teslim etmesine” yardımcı oluyor.

Ayrıca, Insider’dan Hugh Langley rapor edildi Bu yılın başlarında Google, oyunlarda olduğu gibi Stadia tüketici platformunu “önceliksizleştirdi” ve bunun yerine teknolojiyi “kurtarmak” için Bungie gibi şirketlerle çarpıcı anlaşmalara odaklandı.

Kaynak: İşletme içeriden bilgi

Google, bulut oyun hizmeti Stadia'yı Ocak 2023'te kapatacak


Kaynak : https://radarr.africa/google-to-shut-down-its-cloud-gaming-service-stadia-in-january-2023/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=google-to-shut-down-its-cloud-gaming-service-stadia-in-january-2023

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir