İnce: Hükümetin politikası doğru

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Gaziantep’te basın mensupları ile bir araya geldi.

Adil, süratli ve objektif bir yargı sistemi ile ekonominin de önünün açılacağını belirten İnce, “İktidara geldiğimizde öncelikli düzelteceğimiz şey yargıdır. Yargı karın doyurur. Ekmeğin fiyatının ucuz olmasını istiyorsan yargıdan başlayacaksın. Adil çabuk tarafsız etkili bir yargı sisteminiz olursa dış dünyaya güven verirsiniz. Tanıdık Olmayan yatırımcı da gelir Türk yatırımcı da önünü görür.” dedi.

“HÜKÜMETİN POLİTİKASI IÇTEN”

İnce, Rusya- Ukrayna savaşında hükümetin izlediği denge politikasını doğru bulduğunu oysa savaşı içten okumak gerektiğini söyledi.

Batı’nın politikasının önce yanına gözüküp sonra arada ayrılmak olduğuna uyarı çeken İnce, şunları söyledi;

*Şu Anda hükümet denge politikası güdüldüğünü söylüyorlar. Denge politikasına itirazım değil. Politika doğru. Savaşı dürüst okumak lüzumlu.

*Rusya’nın kentleri bombalamasını dürüst bulmuyorum. Çocuklar ölüyor siviller ölüyor. Şu soruyu da sormadan edemiyorum.

*Amerika Birleşik Devletlerinin daha alçak tarafı Meksika. Peki Rusya Meksika’ya nükleer tabanca yerleştirse Amerika buna müsade verir mi ? Vermez.

“BATI’NIN YAPTIĞI BİR İŞ”

*Sen de sınırına değin geliyorsun. Ukrayna’ya yapılan şey batının yaptığı bir iştir. Batı gazı verir ve sonradan arada bırakır. Batı’nın hümanizması bitmiştir. Mültecilerin saçının gözünün rengine bakıyorlar.

*Batı sınıfta kalmıştır. Onun için hükümetin politikalarını denge politikası üzerinde götürmek istemesi doğrudur. DHA

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir