İnce: Pop yıldızı olsun ama milletin gönlüne girsin, oy alsın

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, bugün Konya’ya geldi. İlk olarak Mevlana Müzesi’ni ziyaret eden İnce, Sultan Selim Camisi’nde cuma namazı kıldı.

Namaz çıkışı yorumlama yapan İnce, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, dün katıldığı televizyon programında, Cumhurbaşkanı adayı için kamuoyunda İstanbul ve Ankara büyükşehir başkanlarının isimlerinin ön plana çıktığı yönündeki soruya verdiği ‘Toplum pop star da bekleyebilir’ yanıtı hatırlatıldı.

“KİMSE KÜÇÜMSENMEMELİ”

İnce, konuyla ilgili şunları söyledi:

* Bize öğretmenlerimiz, eğitim fakültesinde şöyle öğretirlerdi. Sınıflardaki camların altını boyarlardı. Çocuklar dışarı bakmasın, öğretmenle ilgilensin, diye fakat bizim öğretmenimiz ise ‘Derslik camının altını boyayıp, çocuklara kendini zor kullanarak dinlettirmek öğretmenlik değildir.

* Öğretmenlik, boyasız camlar olacak, dışarı görmek özgürlük olacak; ama sen dersi o kadar hoş anlatacaksın ki öğrenciler seni dinleyecek. Öğretmenlik o derdi. İster pop yıldızı ol ister artist ol ister başka biri ol. Milletin gönlüne giriyorsan, oy alıyorsan, başımın üzerinde yerin var.

* Böylece ‘pop yıldızı’ falan diyerek kimse küçümsenmemeli. Yoksa camları boyayıp, millete cebren ders anlatmaya kalkmak daha fena. Pop yıldızı olsun; lakin milletin gönlüne girsin, oy alsın. Kendimce daha makbuldür.

Muharrem İnce, daha sonra esnafı ziyaret edip, sohbet etti. DHA

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir