Meral Akşener’den Erdoğan’a: Milletin okkalı şamarını yiyeceksin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Denizli’de 29 Ekim Bulvarı üzerindeki Özay Gönlüm Meydanı’nda miting düzenledi.

Vatandaşların mitinge yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardındaki konuşan Akşener’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“BU MİLLETE VARLIK İÇİNDE FAKIRLIK YAŞATMAYA NE HAKKINZ VAR?”

* Niye buradayım biliyor musunuz? Çünkü memleketimiz darda, milletimiz zorda. Türkiye’de bugün analar tencereyi kaynatamıyor. Türkiye’de bugün babalar eve ekmek götüremiyor.

* Türkiye’de bugün gençler kaçıp gidecek ülke arıyor. Yazık yok mi, günah değil mi? Bu aziz millete varlık içinde yoksulluk yaşatmaya ne hakkınız var?

“GELİNE, DAMADA, KAYINÇOYA 5’ER ÜCRET BAĞLAYANLARI UTANDIRMAK İÇİN BURADAYIM”

* Testiye dadananlar var. Memleketin zenginliklerine dadananlar var. Milletin hakkına, hukukuna, alın terine musallat olanlar var.

* İşte bunun için yollardayız. İşte bunun için bugün buradayım. Milletin malını üç-beş müteahhidin kasasına akıtanlara ayna yetişmek için buradayım.

* Senin evladın işsizken; geline, damada, kayınçoya 5’er maaş bağlayanları mahçup etmek için buradayım. ‘Açız’ diyene ‘Abartıyorsun’ diyenleri yüzlemek için buradayım.

Meral Akşener'den Erdoğan'a: Milletin okkalı şamarını yiyeceksin

“BU KÖTÜ GİDİŞE ARTIK BİR DUR ÇAĞRIDA BULUNMAK İÇİN BURADAYIM”

* Sen ay sonunu getiremezken, Saray’da sefa sürenlerin sefasını bozmak için buradayım. Sen borç içinde yüzerken, utanmadan uçan ekonomi masalları anlatanların yüzüne senin gerçeklerini çarpmak için buradayım.

* İş isteyenlere burun kıvıranların işçiyi, memuru, EYT’liyi önem görenlerin; sokakları kadınlara gizli edenlerin, milletin malına çökenlerin devrini artık son vermek için buradayım. Bu kötü gidişe artık bir dur çağirmak için buradayım.

“TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜLEMEYECEK SORUNU DEĞIL”

* Türkiye varlıklı bir ülke. Türkiye çok büyük potansiyeli olan bir ülke. Türkiye yoksulluğu değil, zenginliği hak eden bir ülke. Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yok.

* Varlıklı, mutlu ve huzurlu bir Türkiye’yi yapı etmek için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz. Tek bir sorunumuz var, o da nedir biliyor musunuz? Bu ucube sistem ve beceriksizliğin kitabını yazar AK Parti iktidarıdır.

AKŞENER’DEN VATANDAŞA SERI SORULAR

* Şimdi size sormak istiyorum: Bundan 3 yıl öncesine kadar daha mı zenginsiniz? Bundan 3 yıl öncesine değin evlatlarınız daha kolay mı meslek buluyor?

* Çiftçi kardeşlerim, mahsulünüz 3 yıl öncesine tarafından daha mı fazla kazandırıyor? Esnaf kardeşlerim sattığınız malları yerine koyabiliyor musunuz? Dükkanı çevirebiliyor musunuz?

* EYT’li kardeşlerim 3 yıl öncesine tarafından daha mı mutlusunuz? Memur kardeşlerim, 3 yıl önce verdikleri sözü tuttular mı?

* Hakkınız olan 3600 ek göstergeyi verdiler mi? İhracat yapan sanayici kardeşlerim, işleriniz 3 yıl öncesine tarafından daha mı iyi?

“İSTESEN DE İSTEMESEN DE BU SESİ DUYACAKSIN”

* EV KADINI kardeşlerim, domatesi, biberi, patlıcanı, yağı, unu, şekeri 3 yıl öncesine kadar daha ucuza mı alıyorsunuz? Kasabın önünden geçebiliyor musunuz? Pazarda fileyi doldurabiliyor musunuz?

Meral Akşener'den Erdoğan'a: Milletin okkalı şamarını yiyeceksin

“GÖRMEK İSTEMEDİĞİN GERÇEKLER BURADA”

* Senin duymak istemediğin haykırış, işte burada. Senin görmek istemediğin gerçekler işte burada. Milletin gündemi işte burada.

* Bu cevaplar bana değil, geçen seçimde ‘Ver yetkiyi, gör etkiyi’ dediğin, milletimize verdiğin sözler. Halk Müziği sözüne güvendi, yetkiyi verdi. Bugün ülkeyi sen yönetiyorsun, o nedenle bu cevaplar sana sayın Erdoğan.

“BU DEK BASİT, BU DEK AÇIK”

* Bundan Böyle köprüden önceki son çıkıştasın. Ya milletini duyacak ve gereğini yapacaksın ya da ilk seçimde boyunun ölçüsünü alacaksın.

*Ya Saray’daki sefana ara verip gerçeklerle yüzleşeceksin veya sandık geldiğinde milletin okkalı şamarını yiyeceksin. Bu kadar basit, bu değin açık.

 

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir