MHP’li Yılmaz’dan Bakan’a sitem: 5 yıldır bitmedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Cumhur İttifakı’nın MHP’li Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Ulaştırma Bakanı Adaletli Karaismailoğlu’na bitmez tükenmez yol için siteminde bulundu.

“BU YOL ARTIK KANGREN HALİNE GELDİ”

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Düzce’nin sıkıntılarını dile getiren Yılmaz, “Karayollarıyla da alan müdürüyle de görüşüyoruz: Düzce-Yığılca Yolu’nun kısa viyadük, minik tünel ve kalan kısmının yapılması. Bu yol, gerçekten bundan böyle kangren hâline geldi, takriben şöyle diyebilirim ancak kırk senedir bu yola hiçbir yatırım yapmamış devlet” dedi.

“20 KİLOMETRELİK YOLU YAPAMADIK”

“Sağ olun, sizin zamanınızda, 2012 yılında Sayın Cumhurbaşkanı o zaman Başbakandı. Yığılca’yı ziyaretinde buraya söz verdi ve yolun yapımına beş yıl önce başlandı” diyen MHP’li Yılmaz, “Lakin hâlâ tamamlanamadı; tamamlanamayan yolun kümülatif kilometresi 20 kilometre yani 20 kilometrelik yolu yapamadık. Bu, bizim devletimizin zaafından mı? Natürel ancak hayır bakanım” ifadelerini kullandı.

“ÇANAKKALE KÖPRÜSÜNÜ YAPAN DEVLETİMİZ BU YOLU LEBLEBİ GİBİ BİTİRMESİ LAZIM”

MHP’li Yılmaz, “Eğer 18 Martta, Çanakkale’de dünyanın en büyük ayak açıklığı olan köprüsünü yapabiliyorsa bizim devletimiz, 28 kilometrelik Ovit Tüneli’ni yapabiliyorsa bu yolu hayli hayli, leblebi gibi bitirmesi lüzumlu lakin maalesef sayın bakanım bu konuda bir gelişme değil” diyerek sitemini dile getirdi.

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir