MultiChoice, eğlence dışı ilk işini satın aldı


MultiChoice, kullanıcılara konumlarını acil durum müdahale ekipleriyle hızlı bir şekilde paylaşmaları için bir platform sunan ilk eğlence dışı iş, acil müdahale uygulaması Namola’yı satın aldı.

Bir zamanlar “Polis için Uber” olarak adlandırılan uygulama, Craig Rivett tarafından geliştirildi ve 2017’de ulusal hale gelmeden önce ilk olarak 2015’te Pretoria’da pilot uygulaması yapıldı. Grubun değer teklifini artırma hamlesi, yeni akış hizmetlerindeki artışın baskısıyla ortaya çıktı. , yüksek enflasyon ve yükselen faiz oranları pazarının harcama gücünü azaltırken.

MultiChoice SA CEO’su Nyiko Shiburi, “Namola, ekosistemimizi eğlencenin ötesine genişletme ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan bir dizi tüketici hizmeti sunma stratejimizin bir parçası” diyor.

Namola kullanıcının GPS koordinatları ile polis kontrol odasına bir uyarı gönderir ve sistem olay yerine müdahale etmek için en yakın istasyonu bulur.

Kullanıcılar suç, yangın, kaza, tıbbi ve hassas acil durum hizmetlerine erişebilir ve DStv müşterileri Namola aboneliğini aylık DStv faturalarına ekleyebilir.

Namola’nın JSE listesindeki ödemeli TV operatörünün iş ahırına eklenmesi, şirket tarafından Perşembe akşamı yıllık gösterimi sırasında açıklanan birkaç gelişmeden biri.

Şirket, “müşterilerine video eğlencesinin ötesinde değer sunmak için teklifini geliştirdiğini” söyledi.

“Müşterilerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayan bir dizi hizmete erişebilecekleri entegre bir dijital ekosistem sunmakla ilgili.”

DStv, platformundaki akış paketlerinin fiyatlarını %17’ye kadar düşürdüğü için dijital kutusu DStv Streama’yı önümüzdeki ay piyasaya sürecek.

Eksik çipler de dahil olmak üzere tedarik zorlukları nedeniyle ertelenen akış cihazının piyasaya sürülmesi, Showmax, Netflix, Disney+, Prime Video, YouTube ve YouTube Kids gibi servis akış hizmetlerini tek bir platformda sunuyor.

Streama cihazı, pazar uluslararası şirketlerin hakim olduğu akış hizmetlerini kucakladığından, MultiChoice’un süper bir içerik toplayıcı olma hareketinin bir parçasıdır. Normal DStv servisinden farklı olarak yeni cihazda çanak anten gerekmiyor, sadece internet bağlantısı gerekiyor.

AYRICA OKUYUN: MultiChoice, Güney Afrika’da Glass Tv’yi başlatmak için Sky ile ortak oldu

Calvo Mawela, “Video eğlence işimize önemli ölçüde yatırım yapmaya devam etmemize rağmen, aynı zamanda ana işimize bitişik belirli segmentleri de hedefliyoruz” diyor. Çoklu seçim Grup İcra Kurulu Başkanı.

DStv Akışları 1 Ekim’den itibaren mevcut olacak. DStv, rekabet kızıştıkça ve tüketiciler aylık harcama modellerini yeniden düşündükçe Premium abone sayısında düşüş gördü.

Mart 2021’den Mart 2022’ye kadar DStv 90 günlük aktif premium aboneleri, önceki raporlama segmentinde bildirilen %8’den %4 düştü.

Kaynak: News24

MultiChoice, eğlence dışı ilk işini satın aldı


Kaynak : https://radarr.africa/multichoice-acquires-its-first-non-entertainment-business/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=multichoice-acquires-its-first-non-entertainment-business

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir