Sarıgül’den Erdoğan’a döviz tepkisi: O konuştukça ülke fakirleşiyor

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Giresun’da basın açıklaması yaptı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“HER ŞEYE SAAT BAŞI ZAM GELİYOR”

Türkiye’nin çok zorlama günlerden geçtiğini söyleyen Sarıgül, “Çok daha güç günlere gideceğimiz endişesi içinde yaşıyoruz. Dövizdeki yükseliş nedeniyle her şeye her saat başı zam geliyor. Ekonomimiz öngörülür olmaktan çıktı. Piyasalara belirsizlik ve güvensizlik başat oldu. Böyle zamanlarda piyasalara güven verecek, devleti derleyip toparlayacak olan, anlaşma sağlayacak olan Cumhurbaşkanıdır. Ne yazık ki sayın cumhurbaşkanının her konuşması krizi daha da derinleştiriyor. O konuştukça ülke fakirleşiyor. Her konuşması zıt tepiyor.” ifadelerini kullandı.

“TEK ADAM DÜZENİNİ BOZMADAN TÜRKİYE RAHAT EDEMEZ”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni eleştiren Sarıgül, “Koskoca bir ülke, bir kişinin aklına, algı ve insafına kaldı. Bir birey ne derse o oluyor. ‘Ben yaptım oldu’ diyor lakin olmuyor. Her dakika daha kötüye gidiyoruz. Tek adam düzenini bozmadan Türkiye rahat edemez. Objektif Cumhurbaşkanı, kuvvetli meclis, bağımsız yargıya dayanan parlamenter sisteme devretmek zorundayız.” diye konuştu.

“EKONOMİDE RADİKAL KARARLAR ALINMASI GEREKİYOR”

“Bu ülke hepimizin ülkesi, durup seyredemeyiz.” diyen Sarıgül, “Ekonomide radikal kararlar alınması gerekiyor. Bu artık parti meselesi olmaktan çıktı, bundan böyle bir beka meselesi halini aldı. Ilk Olarak ülkeyi yönetenler elde etmek üzere herkesin aklını başına alması gerekli. Bütün partilerin oy kaygılarını, siyasi görüşlerini bir kenara bırakarak işbirliği yapmaları lüzumlu.” açıklamasında bulundu.

“PARTİLERİN GRUP TOPLANTILARI HAKARET ARENASINA DÖNDÜ”

Sarıgül siyasetteki gerilimin arttığına da uyarı çekerek, “Siyasete korku ve hakaret dili başat oldu. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak Bu durumdan şikayetçiyiz. Partilerin grup toplantıları, kin, dehşet ve hakaret arenasına döndü. Bu toplantıların televizyondan yayınlanması huzuru bozmaktan başka bir işe yaramıyor. Grup toplantıları kapalı yapılsın. Milletvekilleri ülke sorunlarını, seçim bölgelerindeki sorunları, parti içindeki sorunları söylev imkanı bulsun. Bu hem ülkemiz için hem de partiler için daha faydalı olur.” ifadelerine yer verdi.

“PARTİLERİMİZ FARKLI OLABİLİR AMA VATAN SEVGİSİNDE BİRLEŞEBİLİRİZ”

Tüm siyasi partilere ‘yatışma’ ve ‘normalleşme’ çağrısında yer alan Sarıgül, sözlerine şöyle devam etti:

* Partilerimiz bambaşka olabilir lakin vatan sevgisinde, insan sevgisinde birleşebiliriz. Siyasi çizgilerimiz bambaşka olabilir, fakat vicdan, acıma ve hürmet çizgisinde birleşebiliriz. Zorlama günlerden geçiyoruz. Fakat hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın.

 

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir