Uber ve Lyft Kazalarının Yaygın 5 Nedeni


Uber Kaza Avukatı mı Seçiyorsunuz?
Fotoğraf Kredisi: didyouknowcars

Araç paylaşımı hizmetlerinin popülaritesi, kolaylıkları ve düşük maliyetleri nedeniyle artıyor. Ancak bu artan popülaritenin bir bedeli var: Uber ve Lyft kazaları daha yaygın hale geliyor.

Neyse ki, Uber ve Lyft’in kaza kurbanları için önemli bir sigortası var. Ancak hangi taraflardan tazminat alınacağını belirlemek zor olabilir.

Güvensiz Sürüş

Güvenli olmayan sürüş, Lyft’in en yaygın nedenleri arasındadır ve Uber kazaları. Sürücülerin dikkati radyodan, yemek yemekten veya bakım yapmaktan, yolcularla mesajlaşmaktan veya konuşmaktan, GPS’e bakmaktan, yorgunken araba kullanmaktan ve daha fazlasından dağılabilir.

Hız yapma, bir çarpışmada artan kuvvetler nedeniyle ciddi kaza yaralanmalarıyla sonuçlanabilecek, beklenen başka bir güvensiz davranıştır. Sürücüler ayrıca diğer sürücülerle yarışarak, dar yollarda arabaları geçerek veya trafik işaretlerini görmezden gelerek dikkatsizce araç kullanabilirler.

Sürücülerin kazalara neden olan kusurlu araçları da olabilir. Araç paylaşımı şirketleri genellikle sürücülerinin özgeçmişlerini kontrol eder ancak güvenli ve yetkin sürücüler olduklarını garanti edemezler. Ancak, Uber veya Lyft sürücünüz bir kaza sırasında sarhoş olduysa, bu da suç olarak kabul edilebilir ve hemen bir avukata başvurmalısınız.

Bilmediğiniz Rotalar

Sürücüler, genellikle her yolculuk için hazırlanmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarından, talep üzerine yolcuların güvenliğini sağlamak için araç paylaşımı uygulamalarını kullanır. Bu, sürücülerin daha aşina olmaları gereken rotaları seçmelerine yol açabilir ve bu da çarpışma riskini artırır.

Dikkatsiz sürüş, Uber ve Lyft kazalarının bir başka yaygın nedenidir. Bu, mesajlaşmaktan bir navigasyon uygulamasına bir hedef girmeye kadar her şey anlamına gelebilir. Bu faaliyetler sürücünün dikkatini yoldan uzaklaştırır ve ciddi araba kazalarına yol açabilir.

Bir Uber veya Lyft sürücüsü uygulamada oturum açtığında ve bir ücret beklediğinde, “uygun” olarak kabul edilir. “Yoldayken” sigorta kapsamları sorumluluk içerecek şekilde değişir. Çevrimdışı olduklarında, sürücülerin kişisel otomobil sigortaları olmalıdır. Bu, bir Uber kazası iddiasında bulunmayı zorlaştırabilir.

Düşük Hız

Çoğu insan, hız sınırını aşmanın diğer sürücüleri kaza riskine soktuğunu ve yollarımızı daha az güvenli hale getirdiğini bilir. Ancak çoğu kişi, hız sınırının altında araç kullanmanın tehlikeli olduğunu ve ciddi kazalara neden olabileceğini anlamalıdır.

Ortak araç kullanan sürücüler, hız sınırlarını göz ardı edebilmek için yolcularını gidecekleri yere götürmek için genellikle acele ederler. Ek olarak, ortak araç kullanan sürücülerin genellikle çalıştıkları uzun saatler direksiyon başında yorulmalarına neden olabilir, bu da reaksiyon sürelerini yavaşlatabilir ve durumsal farkındalıklarını etkileyebilir.

Bu durumlarda, yaralanmalarınızdan kimin sorumlu olduğunu belirlemek için bir Lyft kaza avukatı tutmak çok önemlidir. Sürücünün görevde mi yoksa görevde mi olduğunu ve birincil otomobil sigortasına sahip olup olmadığını belirlemek çok önemlidir.

Dikkatsiz sürüş

Bazı sürücülerin diğer sürücülere hiç saygısı yok gibi görünüyor ve A noktasından B noktasına gitmek için ne gerekiyorsa yapacaklar. Bu, büyük bir kamyonun veya daha büyük bir aracın yakınında ölümcül olabilen trafik şeritlerine girip çıkmayı içerebilir.

Dikkatsiz sürüş, basit bir trafik ihlalinden fazlasını içerir ve çoğu eyalette suç olarak kabul edilir. Suçlu bulunan bir kişi dikkatsiz sürüş hapiste zaman geçirmek zorunda kalabilir, bu da iş bulmayı veya konut bulmayı zorlaştırır.

Uber ve Lyft sürücüleri, ulaşım ağı şirketi uygulamasında oturum açmadıklarında veya işe giderken araç sigortalarını yanlarında bulundurmalıdır. Uygulamada oturum açmadıklarında hangi politikanın geçerli olduğunu belirlemek kafa karıştırıcı olabilir ve mağdurun tazminat talebini geciktirebilir.

Vur ve Kaç

Uber ve Lyft sürücüleri trafik sinyallerine ve yasalara uymalıdır. Bir kazayı önlemek için lütfen bunu yapın. Bu kuralları göz ardı etmek, örneğin bir sürücü yarışıyorsa kasıtlı olabilir veya hatırlaması veya dikkatinin dağılması gerekiyorsa kasıtsız olabilir.

Bir kaza mahallini terk etmek yasa dışıdır ve genellikle cezai yaptırımlarla sonuçlanır. Ağır vakalarda, bir suçla bile sonuçlanabilir. Ayrıca, mağdurun tıbbi faturalar, maaş kaybı, acı ve ıstırap ve maddi hasar.

Deneyimli bir Uber kaza avukatı, mağdurun kayıpları için tazminat almasına yardımcı olacaktır. Bir avukat, sigorta şirketleriyle görüşebilir ve hatta gerekirse şirket aleyhine dava açabilir.


Kaynak : https://articleify.com/uber-and-lyft-accidents/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir