Naira Swap: Kaduna Hükümeti Barış İçin Dava Açtı, Kitlesel Protestolara Karşı Uyardı


Kaduna Eyalet Hükümeti, para takası politikası zorluklarından kaynaklanan mevcut durumun ortasında, tüm vatandaşları dikkatli ve dikkatli olmaya çağırdı.

Bu, Eyalet valisi Nasir El-Rufai’nin, kitlelerin mevcut acılarını hafifletmek için diğer Eyalet hükümetleriyle birlikte yasal yolların şiddetle araştırıldığına dair güvence vermesidir.

Eyalet hükümeti, bazı kişi ve grupların, vatandaşların karşı karşıya kaldığı ciddi nakit sıkıntısı ve buna bağlı zorluklardan yararlanarak kitlesel protestolar düzenleme planları yaptıklarının farkında olduğunu söyledi.

İç Güvenlik ve İçişleri Bakanlığı Komiseri Samuel Aruwan tarafından Salı günü imzalanan açıklamada, vatandaşlara bu kritik dönemde kriz yaratmaya çalışan sinsi unsurların planlarına alet edilmemeye özen gösterilmesi gerektiği hatırlatıldı. bu nedenle vatandaşlara, kamu güvenliği adına kitlesel protesto çağrılarını görmezden gelmeleri tavsiye edildi.

“Hükümet, zor durumla ilgili en içten empatisini ifade ediyor ve zorlukların hafifletilmesine yönelik çabalar sürdürülürken sükunet ve itidal çağrısında bulunuyor.

“Bu doğrultuda, Vali Nasir El-Rufai, sabır ve sükunet çağrılarını yinelemek için Salı günü Kaduna Eyalet Piyasaları Tüccarlar Derneği liderliğiyle bir araya geldi.


Kaynak : https://radarr.africa/naira-swap-kaduna-govt-sues-for-peace-warns-against-mass-protest/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=naira-swap-kaduna-govt-sues-for-peace-warns-against-mass-protest

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir